Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu

Ogłoszenia Parafialne na XVI Niedzielę Okresu Zwykłego(21 Lipca 2019)

1. W przyszłą niedzielę, 28 lipca, w godzinach popołudniowych planujemy rajd rowerowy. Na trasie będą trzy punkty: kościół w Szczurach, kościół w Górznie oraz pałac w Gutowie. Rajd zakończymy w sali wiejskiej w Fabianowie. Wyruszymy o 13.00. Zapisy u pani Grażyny Jaś oraz u sołtysów. Wpisowe – 5 zł – przeznaczone będzie na ubezpieczenie i koszty organizacyjne. Dzieci jadą bezpłatnie.

2. W związku z przypadającym w tym tygodniu wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, w przyszłą niedzielę, 28 lipca, po wszystkich Mszach św. będzie poświęcenie pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Dzięki zebranym funduszom w 2018 roku MIVA Polska zrealizowała 97 projektów w 34 krajach świata na 647 różnych pojazdów dla misjonarzy. Zakupiono m. in.: 40 samochodów – najczęściej terenowych, 3 busy, 2 ambulanse, 2 traktory, 64 motocykli i motorowerów, a także rowery dla katechistów, łodzie, quady, skutery śnieżne, wózków inwalidzkich.

3. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone tydzień temu na tacę remontową. Zebraliśmy 3115 zł.

4. Dziękuję rodzinom, które wczoraj posprzątały kościół i kaplicę. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę rodziny mieszkające w Fabianowie przy ul. Środkowej 60, 58, 56, 52. posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie przy posesjach23, 24 i 26.

5. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.

ks. Krzysztof Niciejewski

Tu podaj tekst alternatywny