Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu

Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Okresu Wielkanocnego (19 maja 2019)

1. Przeżywamy dziś w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii św. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach pierwszokomunijnych i ich rodzicach.

2. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Dzisiaj na Nabożeństwie Majowym spotkamy się w Ociążu, przy figurze Matki Bożej u zbiegu ulic Parkowej i Wiejskiej

3. Spotkanie Kręgu biblijnego w poniedziałek, 20 maja, o godz. 19.15.

4. W związku z wyjazdem dzieci pierwszokomunijnych na pielgrzymkę na Świętą Górę k/Gostynia, w czwartek, 23 maja, nie będzie tego dnia Mszy św. w kościele parafialnym.

[Są jeszcze miejsca na tę pielgrzymkę, chętnych zapraszam do zakrystii]

5. W piątek, 24 maja zapraszam klasę II ponadgimnazjalną na spotkanie przygotowujące do bierzmowania. Spotkanie będzie w Domu Katolickim i rozpocznie się o 19.00.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klasy IV przystąpią do Komunii św. rocznicowej.

7. Dziękuję za ofiary złożone tydzień temu na składkę remontową. Zebraliśmy 2910 zł.

8. Serdecznie dziękuję osobie, która ufundowała dla naszego kościoła nowy chodnik.

9. Dziękuję rodzicom dzieci z klasy II za posprzątanie w piątek kościoła i terenu przykościelnego, dziękuje za wszystkie inne prace wykonane wczoraj przy naszym kościele; dziękuje za posprzątanie kaplicy w Kwiatkowie. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę rodziny mieszkające przy ul. Zakrzewki 40a, 44, 50, 54, 55a, 57, 58. Początek prac o godz. 8.00. O posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie przy posesjach 1, 2, 3.

10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Adrian Banasiak, zamieszkały w parafii Ociąż, i Karolina Ostój, zamieszkała w parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim, zapowiedź druga. Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami, jest zobowiązany w sumieniu zgłosić to do kancelarii parafialnej.

11. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.

ks. Krzysztof Niciejewski

Tu podaj tekst alternatywny