Home Nasza Parafia Cmentarz Parafialny

 

Parafia Rzymskokatolicka Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu

ul. Kościelna 17, 63-460 Nowe Skalmierzyce

tel. 62 762 20 56, 600 227 860, www.parafiaociaz.pl, mail - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ________________________________________________________________________________________________


REGULAMIN


CMENTARZA PARAFIALNEGO W OCIĄŻU


 1. Cmentarz w Ociążu jest własnością Parafii Rzymskokatolickiej Narodzenia NMP. Zarządcą cmentarza jest proboszcz parafii, w imieniu którego występuje dozorca cmentarza.

 1. Cmentarz to miejsce spoczynku zmarłychmiejsce święte, dlatego na terenie cmentarza zabrania się:

 • chodzić po grobach, biegać lub zachowywać się krzykliwie,

 • jeździć rowerami i innymi pojazdami bez zgody zarządcy cmentarza,

 • zaśmiecać terenu, palić tytoniu, pić alkoholu,

 • wprowadzać zwierząt, zwłaszcza psów,

 • niszczyć zieleni, ani samowolnie nasadzać drzewek czy krzewów;

 • umieszczać afiszy, rozdawać ulotek itp.,

 • przeprowadzać zbiórek bez zgody zarządcy cmentarza;

 • handlować, ani uprawiać procederu zarobkowego.

 1. Pomniki nagrobne:

 • Zamiar wykonania pomnika należy zgłosić w biurze parafialnym, przed jego zamówieniem, aby następnie z otrzymaną kartą cmentarną zawierającą niezbędne informacje udać się do wykonawcy, który winien ją wypełnić i potwierdzić.

 • Po przedstawieniu projektu nagrobka (wymiary, kształt) zarządcy cmentarza ustala się termin ustawienia nowego pomnika lub naprawy starego należy.

 • Pomnik należy ustawić zgodnie z zaleceniami zarządcy cmentarza.

 • Wokół pomnika nie mogą być umieszczone żadne dodatkowe elementy utrudniające przejście jak - ławeczki, drzewka, krzewy.

Uwaga: ubezpieczenie cmentarza nie obejmuje pomników, ewentualne ubezpieczenie nagrobka należy do dysponenta grobu.

 1. Śmieci należy zabrać do domu lub wrzucić do pojemników.

 1. Opłatę cmentarną za miejsce na cmentarzu składa się przy załatwieniu spraw związanych z pogrzebem, jeśli miejsce nie jest opłacone. Po upływie terminu opłaty za miejsce należy dokonać prolongaty miejsca, wnosząc opłatę cmentarną lub powiadomić zarządcę cmentarza o rezygnacji z miejsca, jeśli ostatni pochówek miał miejsce więcej niż 20 lat. Groby bez wniesionej opłaty mogą być zlikwidowane bez powiadamiania opiekunów grobu. Wysokość opłat za miejsce pojedyncze lub podwójne ustala Parafialna Rada Ekonomiczna decyzją zarządcy cmentarza.


Szanujmy miejsce święte !

 

 

 

 

 
Tu podaj tekst alternatywny