Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu

ul. Kościelna 17, 63-460 Nowe Skalmierzyce

tel. 600 227 860, www.parafiaociaz.pl, mail - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Ogłoszenia Parafialne-III

Niedziela Wielkanocna

14 Kwietnia 2024

1. Św. Jan Apostoł przypomniał nam dziś, że „On – Jezus, jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy”, w Nim jest nasze uzdrowienie z wszelkiego zła i nieprawości.

2. Dziękuję za złożone dziś ofiary na tacę inwestycyjną.

3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny, z tej racji w tygodniu codziennie pół godziny przed Mszą św. czytanie Księgi Dziejów Apostolskich.

4. Dziękuję za złożone tydzień temu ofiary na dzieła prowadzone przez Caritas naszej diecezji.

5. W środę po Mszy św. zapraszam nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek spotkanie modlitewne Kręgu Biblijnego o godz. 19.00.

7. W sobotę 20 kwietnia o godz. 19.30 w kaplicy w Kwiatkowie zapraszam na nabożeństwo Drogi Światła, w 14 stacjach rozważymy spotkania Pana Jezusa Zmartwychwstałego z uczniami. Nabożeństwem tym zakończymy przeżywanie Tygodnia Biblijnego.

8. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpocznie w Kościele tydzień modlitw o powołania do służby kapłańskiej. Będziemy gościć kleryków, a po mszach św. będzie zbiórka do puszek na formację przygotowujących się do kapłaństwa w naszej diecezji.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Maciej KULA, zam. w parafii w Słupia pod Kępnem i Katarzyna KRAWCZYŃSKA, zam. w parafii w Ociąż. Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami, jest zobowiązany w sumieniu zgłosić to do kancelarii parafialnej.

1. Polecam do nabycia nowy numer dwutygodnika naszej diecezji Opiekun, w którym o stygmatach jakie miała św. Siostra Faustyna.

2. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i  kaplicy, za ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i terenu wokół proszę rodziny mieszkujące przy ul. Szkolnej 38, 36, 34, 32, 30/1, 30/2. O posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie pod nr 41, 43.

3. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Anny Szymczak z Ociąża. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

4. Wszystkim życzę dobrego tygodnia,

ks. Eugeniusz Synowiec – Proboszcz