Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu

Ogłoszenia Parafialne na XXIV Niedzielę Okresu Zwykłego (13 września 2020)

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Odpustową ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Odpust jest to dzień szczególnej wspólnoty całego Kościoła: nas żyjących na ziemi (Kościół pielgrzymujący), tych, którzy nas poprzedzili do wiecznej ojczyzny i są już w niebie (Kościół chwalebny) oraz tych, którzy pokutują jeszcze w czyśćcu (Kościół cierpiący), a którym możemy pomóc właśnie przez dar odpustu zupełnego lub cząstkowego. Zasady zyskiwania odpustów znajdują się w gablocie ogłoszeń.

2. Dziś wieczorem, o godzinie 19.00 rozpocznie się Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w tej modlitwie.

3. W czwartek 17 września zapraszamklasę I ponadpodstawową na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Spotkanie będzie w kościele i rozpocznie się o godz. 18.45.

4. W sobotę, 19 września, nasza parafia będzie przeżywać całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. Ponieważ w kościele parafialnym jest tego dnia ślub, Adoracja będzie w kaplicy w Kwiatkowie. Rozpocznie się ona godz. 8.00, a zakończy o godz. 17.00. Plan Adoracji:

8.00 – 9.00 Ociąż, ul. Ostrowska, Polna, Spokojna, Zakrzewki i Fabryczna

9.00 – 10.00 Ociąż, ul. Morawskiego, Parkowa i Torowa

10.00 – 11.00 Ociąż, ul. Wiejska, Kościelna i Środkowa

11.00 – 12.00 Kwiatków

12.00 – 13.00 Fabianów, ul. Środkowa

13.00 – 14.00 Fabianów, ul. Południowa, Kaliska i Słoneczna

14.00 – 15.00 Fabianów, ul. Osiedlowa, Leśna i Szkolna

15.00 – 15.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.30 – 16.00 Uczniowie klas I – IV

16.00 – 16.30 Uczniowie klas V – VIII

16.30 – 17.00 Młodzież szkół średnich

5. W sobotę 19 września, o godz. 19.00 będzie pierwsze spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie będzie w Domu katolickim.

6. Dziękuję osobom, które w minionym tygodniu posprzątały kościół parafialny i kaplicę. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę rodziny mieszkające w Fabianowie przy ul. Środkowej 30, 29, 36, 28. O posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie przy posesji nr 11.

7. Dziękuję również pewnej rodzinie za ufundowanie nowego dywanu do prezbiterium.

8. Dziękuję osobom, które tydzień temu reprezentowały naszą parafię i dekanat na Dożynkach diecezjalnych. Wieniec dożynkowy, który znajduje się przed ołtarzem pochodzi z tej właśnie uroczystości.

9. Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj w ramach składki remontowej.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.

ks. Krzysztof Niciejewski

Tu podaj tekst alternatywny