Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu

Ogłoszenia Parafialne na II NiedzielęAdwentu(9Grudnia)

1. Trwamy w przeżywaniu Adwentu. W dni powszednie Adwentu Msze św. są odprawiane o 18.00. Od poniedziałku do piątku będzie to Msza św. roratnia. Na Roraty serdecznie zapraszam dzieci z lampionami, ale też młodzież i osoby dorosłe. W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie upominków mikołajkowych dla dzieci, jak również samemu św. Mikołajowi, który odwiedził nas w czwartek.

2. Krąg biblijny w tym tygodniu będzie miał spotkanie w poniedziałek, 10 grudnia, o godz. 19.15 w Domu Katolickim.

3. W najbliższy piątek, 14 grudnia, zapraszam II klasę szkół ponadgimnazjalnych na spotkanie przygotowujące do bierzmowania. Będzie ono w Świetlicy w Fabianowie i rozpocznie się o godz. 19.00. Wcześniej zapraszam na Roraty.

4. Ministrantów zapraszam na spotkanie w sobotę, 15 grudnia, na 11.00 do Domu katolickiego.

5. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszam na spotkanie również w sobotę, 15 grudnia, na 19.00. Spotkanie będzie w Domu katolickim.

6. Po Mszy św. można nabyć opłatki oraz wigilijne świece Caritas. Cena świec: duża 15 zł, mała – 6 zł.

7. Spowiedź św. Adwentową będziemy przeżywać w naszej parafii w poniedziałek 17 grudnia. Już teraz warto pomyśleć o dobrym przygotowaniu się do sakramentu pojednania.

8. Bardzo dziękuje za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na składkę remontową. Dziękuję również za ofiary na remont kościoła złożone poza comiesięczną składką remontową i na konto parafialne. Jutro rozpocznie się montowanie odnowionego ołtarza głównego.Wszystko wskazuje na to, że przyszła niedziela będzie ostatnią, którą będziemy przeżywać w Świetlicy w Fabianowie.

9. Dziękuje rodzinom, które wczoraj posprzątały świetlicę w Fabianowie i kaplicę w Kwiatkowie. W tym tygodniu o posprzątanie Świetlicy w Fabianowie proszę rodziny mieszkające w Ociążu przy ulMorawskiego 17, 19, 21, 23.O posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie przy posesjach 52, 52a i 53.

10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Tadeusz Jan Gierz, parafia Skalmierzyce, wdowiec, i Beata Anna Doktorczyk, stanu wolnego, parafia Ociąż, zapowiedź pierwsza. Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami, jest zobowiązany w sumieniu zgłosić to do kancelarii parafialnej.

11. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.

ks. Krzysztof Niciejewski

Tu podaj tekst alternatywny