Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu

ul. Kościelna 17, 63-460 Nowe Skalmierzyce

tel. 600 227 860, www.parafiaociaz.pl, mail - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

________________________________________________________________________________

 

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

 

26 Listopada 2023

 

 

 

 

 

 1. W Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata słyszymy o wizji sądu ostatecznego, która ma nas napełnić nadzieją i radością. Nadzieją – bo to jedyny i miłosierny sąd, radością – bo mamy wszystko, by znaleźć się wśród obdarowanych niebem.

 2. Święto patronalne obchodzi dziś Akcja Katolicka, Liturgiczna Służba Ołtarza i Eucharystyczny Ruch Młodych – wszystkim członkom tych wspólnot życzymy nieustannego wzrastania w służbie Kościołowi. W Kościele z inicjatywy papieża Franciszka obchodzimy dziś Światowy Dzień Młodzieży.

 3. Dziś przed kościołem członkowie Parafialnej Rady Ekonomicznej zbierają ofiary na prace remontowe przy elewacji kaplicy w Kwiatkowie. Całość zadania zostanie sfinansowana z projektu Polski Ład – Odbudowa Zabytków, jednak jest wymagany wkład własny parafii. Można złożyć ofiary na ten cel bezpośrednio na konto remontowe naszej parafii. Bardzo proszę o wsparcie tego dzieła.

 4. W środę po Mszy św. zapraszam na spotkanie formacyjne członków Żywego Różańca.

 5. Odwiedziny Chorych z Komunią św. w najbliższy piątek – 1 grudnia, od godz. 11.00.

 6. Spowiedź z racji I piątku miesiąca:

 

- w Ociążu od godz. 14.30 i Msza św. o godz. 15.00,

 

- w Kwiatkowie od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.30,

 

- w Ociążu spowiedź – od godz. 17.30. i Msza św. o 18.00.

 

W piątek - Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. do godz. 20.00.

 

 1. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00.

 2. W sobotę po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające ku czci NMP z modlitwą o uzdrowienie.

 3. Za tydzień rozpoczniemy czas adwentu, będzie można nabyć poświęcone opłatki i świece wigilijne Caritas.

 4. W ramach diecezjalnej peregrynacji relikwii Bł. Rodz. Ulmów zapraszamy do Parafii Świętej Rodziny w Ostrowie Wlkp., która będzie gościć relikwie od czwartku 30 listopada g. 18.00 do piątku 1 grudnia g. 17.30. Z czwartku na piątek przewidziana jest całonocna adoracja Najśw. Sakramentu. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej tamtejszej parafii.

 5. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszam na spotkanie Panów, którzy kiedyś byli ministrantami.

 6. Polecam do nabycia nowy numer dwutygodnika Opiekun.

 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i złożoną ofiarę na kwiaty oraz posprzątanie kaplicy. W tygodniu o posprzątanie kościoła i terenu wokół proszę rodziny mieszkające w Fabianowie przy ul. Środkowej 73a, 73, 71, 71a, 80. O  posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie pod nr 45, 45a.

 8. Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

 

 

ks. Eugeniusz Synowiec – Proboszcz

 
Tu podaj tekst alternatywny