Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu

ul. Kościelna 17, 63-460 Nowe Skalmierzyce

tel. 62 762 20 56, www.parafiaociaz.pl, mail - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ___________________________________________________________________________________

 

Ogłoszenia Parafialne na XXIX Niedzielę zwykłą

17 PAŹDZIERNIKA 2021

 1. Dzisiejsze słowo zachęca nas do służby i poświęcenia się, taka postawa człowieka podoba się Panu Bogu. Niech duch służby i oddania drugiemu człowiekowi będzie obecny w naszej codzienności.

 2. Dziś rozpoczyna się w katedrze kaliskiej, na poziomie diecezjalnym XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Polecajmy to dzieło światłu Duchowa Świętego.

 3. Dziękuję za złożone tydzień temu ofiary na remont dachu. Polecam tą sprawę Waszej ofiarności i modlitwom. Tydzień temu na Papieski Fundusz Stypendialny zebrano - 910 zł.

 4. W tygodniu zapraszam na nabożeństwa różańcowe wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież. Różaniec dla dzieci o godz. 16.30 od poniedziałku do piątku,oraz o godz. 17.30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem - od poniedziałku do soboty. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 10.20.

 5. W poniedziałek 18 października zapraszam do włączenia się w doroczną inicjatywę modlitewną „Milion dzieci modli się na różańcu”. Jest to kampania modlitewna o pokój i jedność na całym świecie, która zachęca jednocześnie szczególnie dzieci i młodzież do szukania pomocy i wsparcia w trudnych chwilach u Boga. Zapraszam w tym dniu na nabożeństwo różańcowe do kościoła lub do włączenie się do tej akcji w naszych domach i rodzinach.

 6. Spotkanie Kręgu biblijnego w czwartek 21 października, o godz. 19.00.

 7. Wymienianki jednorazowe za zmarłych, za których będziemy się modlić w Uroczystość Wszystkich Świętych i przez Oktawę tej uroczystości, można składać w zakrystii i w biurze parafialnym. Kartki na wymienianki są wyłożone na bocznych ołtarzach.

 8. Zapraszam na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, w sobotę 6 listopada, gdzie zawierzymy św. Józefowi naszą parafię i nasze rodziny. Zapisy z biurze parafialnym i w zakrystii. Zapraszam szczególnie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami.

 9. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny. Jest on organizowany w całym Kościele zawsze w przedostatnią niedzielę października, przed kościołem zbiórka do puszek na cele misyjne.

 10. W niedzielę 24 października, po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszam na spotkanie rodziców dzieci klas III, które przygotowują się do I Spowiedzi św. i I Komunii św.

 11. Rozpoczęto na naszym cmentarzu parafialnym inwentaryzację grobów, polegającą na założeniu karty grobu, wraz z aktualnym zdjęciem w formie elektronicznej, z późniejszym internetowym dostępem. Jest to wymóg prawa kościelnego i ułatwi nam to prowadzenie księgi cmentarnej wraz z aktualnymi opłatami cmentarnymi.

 12. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i  kaplicy. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i terenu wokół proszę rodziny mieszkające w Fabianowie przy ul. Środkowej 28, 24, 14, 6a, 6, 1. O posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie pod nr 44 i 46.

 13. Do nabycia jest diecezjalny kalendarz oraz nowy numer dwutygodnika Opiekun.

14. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

ks. Eugeniusz Synowiec - Proboszcz

 
Tu podaj tekst alternatywny