Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY W OCIĄŻU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (21 października)

 

 

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Misyjną, której hasłem będą słowa „Pełni Ducha i posłani”. Po Mszach św. będzie zbiórka na cele misyjne.

 2. Dziś w całej Polsce – także w naszej parafii – odbywa się liczenie wiernych. Wiadomo, że statystyki nie są jedynym kryterium oceny stanu Kościoła, ale i ten wymiar należy brać pod uwagę.

 3. Trwa miesiąc różańcowy. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa różańcowe, wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież. W dni powszednie różaniec jest o 17.30, a w niedzielę – po Mszy św. o 11.00.

 4. Krąg biblijny będzie miał spotkanie w poniedziałek, 22 października, o godz. 19.00 w Domu Katolickim.

 5. W najbliższy piątek, 26 października, zapraszam klasę III gimnazjalną na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Spotkanie będzie w Domu katolickim i rozpocznie się o godz. 18.45. Zapraszam również na różaniec i Mszę św.

 6. Zwyczajem lat poprzednich, w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych, 31 października, po Mszy św. która będzie w Świetlicy w Fabianowie odbędzie się „Spotkanie ze świętymi”. Proszę rodziców, aby pomogli dzieciom wybrać świętego, za którego dziecko chciałoby się przebrać i przygotować odpowiedni strój. Prezentacja świętych będzie miała miejsce po Mszy św. wieczornej.

 7. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą odprawiane o 8.00, o 9.30 i o 13.00. Po Mszy św. o 13.00, odbędzie się na cmentarzu procesja z modlitwą za zmarłych. Wymienianki jednorazowe, które można składać w zakrystii i w biurze parafialnym, będą odczytywane w oktawie Wszystkich Świętych.

 8. Dziękuję uczniom naszej szkoły, którzy tydzień  temu pod kierunkiem pani Sabiny Stasiak i pani Jolanty Wieleby przygotowały spektakl „Promieniowanie ojcostwa”.

 9. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone tydzień temu na tacę remontową. Dziękuję pewnej osobie która złożyła ofiarę na opłacenie kosztów związanych z wymianą instalacji elektrycznej, a także za wszystkie inne dobrowolne ofiary złożone w ostatnim czasie na rzecz prac prowadzonych w kościele.

  Na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 597 zł.

 10. Dziękuje rodzinom, które wczoraj posprzątały kaplicę pogrzebową, Świetlicę w Fabianowie i kaplicę w Kwiatkowie. W tym tygodniu o posprzątanie kaplicy pogrzebowej i obejścia oraz Świetlicy w Fabianowie proszę rodziny mieszkające w Fabianowie przy ulSzkolnej 23, 29, 33, 39, 41a, 41.O posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie przy posesjach 38 i 39.

 11. Wszystkim parafianom i gościom życzę pogodnej i radosnej niedzieli i dobrego tygodnia.

ks. Krzysztof Niciejewski

Proboszcz

 
Tu podaj tekst alternatywny