Ogłoszenia parafialne 1
Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

PW. NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY W OCIĄŻU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ(19 SIERPNIA)

1. W poniedziałek, 20 sierpnia, przypada 76 rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Władysława Mączkowskiego. Po Mszy św. w krótkim nabożeństwie będziemy prosić Pana Boga przez jego wstawiennictwo o umocnienie wiary w naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

3. W tym też dniu w Ociążu odbędzie się Święto Plonów Gminy Nowe Skalmierzyce. W związku z tym, nie będzie Mszy św. o godz. 11.00; będzie natomiast Msza św. 14.30.

4. Dziękuję wszystkim, który pomogli w organizacji rajdu rowerowego do Sadowia, który odbył się w ubiegłą niedzielę.

5. Bardzo dziękuję za ofiary złożone tydzień temu na tacę remontową.

6. Dziękuję rodzinom, które wczoraj posprzątały kościół i kaplicę. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę rodziny mieszkające w Fabianowie przy ul. Środkowej 1 oraz przy ulSłonecznej 1, 3, 5, 7.posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie przy posesji 14.

7. W związku z trwającym Rokiem Świętego Józefa, każda parafia naszej Diecezji ma wyznaczony dzień pielgrzymki do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. My odwiedzimy Świętego Józefa w sobotę 22 września. Już dziś zachęcam do zarezerwowania sobie tego dnia, abyśmy mogli jak najliczniej wziąć udział w tym wydarzeniu. Będzie zamówiony autokar, ale warto pomyśleć o innych sposobach pielgrzymowania do Kaliskiego Sanktuarium.

8. Od września chciałbym zmienić formułę modlitwy wynagradzającej w pierwsze soboty miesiąca. Do tej pory była to Msza św. o 7.30 połączona z Różańcem. Od września nabożeństwo wynagradzające będzie w pierwsze soboty miesiąca po Mszy św. wieczornej. Porządek nabożeństwa będzie następujący: Po zakończonej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie Różaniec, po nim tzw. błogosławieństwo lurdzkie, czyli błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem osób znajdujących się w poszczególnych ławkach; a następnie błogosławieństwo końcowe. Całość będzie trwać ok. godziny.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzę radosnej niedzieli i dobrego tygodnia.

ks. Krzysztof Niciejewski

Tu podaj tekst alternatywny