Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu

ul. Kościelna 17, 63-460 Nowe Skalmierzyce

tel. 600 227 860, www.parafiaociaz.pl, mail - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

________________________________________________________________________________

 

Ogłoszenia Parafialne -

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 19 Maja 2024

 

 

 

 1. Dziś przeżywamy w naszej parafii Uroczystość I Komunii św., polecajmy w modlitwie dzieci, które przyjmą po raz pierwszy Jezusa Eucharystycznego do swojego serca. Módlmy się za ich Rodziców o świadectwo wiary, szczególnie, aby pamiętali o niedzielnej Eucharystii.

 2. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego uświadamia nam, że Dar obecności Ducha Świętego umacnia w wierze we wspólnocie Kościoła. Niech On ożywia naszą modlitwę i pragnienie bliskości z Bogiem. Dzisiejsza niedziela kończy w liturgii okres wielkanocny.

 3. Zapraszam na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. od poniedziałku do soboty. W niedzielę przy wyznaczonych kapliczkach. Dziś nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej w Ociążu o godz. 19.00.

 4. Dziękuję za ofiary złożone tydzień temu na tacę inwestycyjną.

 5. W poniedziałek przypada - Święto Matki Kościoła.

 6. W czwartek - Uroczystość Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

 7. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość I Rocznicy Komunii św. Spotkanie dla dzieci z klas IV w sobotę o godz. 11.00, następnie spowiedź dla dzieci i ich najbliższych.

 8. W związku z wizytą w naszym dekanacie Ks. Biskupa Edwarda Kawy ze Lwowa i w odpowiedzi na prośbę mieszkających tam Polaków, za tydzień przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na pomoc naszym rodakom ze Lwowa, doświadczonym przez działania wojenne. O przeprowadzenie zbiórki proszę członków Akcji Katolickiej.

 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

 

- Przemysław Marek MIELCAREK, zam. w parafii w Ociąż i Aleksandra BĄCZKIEWICZ, zam. w parafii w Biskupice Ołoboczne.

 

Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami, jest zobowiązany w sumieniu zgłosić to do kancelarii parafialnej.

 

 1. Polecam do nabycia nowy numer dwutygodnika naszej diecezji Opiekun, w którym między innymi przedstawieni zostali nowo wyświęceni kapłani naszej diecezji.

 2. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego rodzicom dzieci z klas II oraz kaplicy. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i terenu wokół proszę rodziny mieszkające w Fabianowie przy ul. Słonecznej 43, 45a, 47, 49. O posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie pod nr 49, 50.

 3. Wszystkim życzę dobrego tygodnia.

 

 

 

 

 

ks. Eugeniusz Synowiec – Proboszcz

 

 
Tu podaj tekst alternatywny