Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu

ul. Kościelna 17, 63-460 Nowe Skalmierzyce

tel. 600 227 860, www.parafiaociaz.pl, mail - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

_________________________________________________________________________________


 

Ogłoszenia Parafialne - IV Niedziela Zwykła

 

29 stycznia 2023

 

 

 1. Ja jestem krzewem winnym, wy latoroślami…trwajcie we Mnie, a ja w was” – niech zaproszenie Jezusa do trwania w winnym krzewie, czyli Kościele, ożywia w nas potrzebę wspólnoty wiary i bliskości Boga.

 1. Zakończyły się odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Dziękuję za możliwość spotkania się w życzliwej i otwartej atmosferze oraz za czas wspólnej modlitwy.

 2. W środę po Mszy św. zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, można napisać intencję na kartkach pod chórem, w których będziemy się modlić podczas tego nabożeństwa. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej w domu katolickim.

 3. W czwartek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane również Świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu przychodzimy do kościoła ze świecami, które będą pobłogosławione. Msze św. w tym dniu: o godz. 8.00, o godz. 16.30 w Kwiatkowie, o godz. 18.00. W I czwartek miesiąca po Mszy św. modlitwa o nowe powołania kapłańskie za wstawiennictwem bł. ks. Władysława Mączkowskiego.

 4. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie Krąg Biblijny i wszystkich dorosłych lektorów.

 5. Odwiedziny Chorych z Komunią św. w piątek 3 lutego od godz. 11.00.

 6. Spowiedź św. z okazji I piątku miesiąca:

- w Ociążu od godz. 14.30 i Msza św. o godz. 15.00,

- w Kwiatkowie od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.30,

- w Ociążu spowiedź – od godz. 17.30. i Msza św. o 18.00.

W I piątek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

 1. W sobotę 4 lutego zapraszam na Nabożeństwo Pierwszosobotnie po Mszy św. wieczornej. W programie Adoracja, Różaniec przebłagalny, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem z modlitwą o uzdrowienie.

 2. Zbiórka ministrantów w sobotę godz. 11.00.

 3. Kancelaria parafialna czynna w tygodniu po Mszy św. w poniedziałek, wtorek i środę.

 4. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla sióstr klauzurowych żyjących na terenie naszej Diecezji. O przeprowadzenie zbiórki proszę Akcję Katolicką.

 5. Na bocznym ołtarzu do odebrania nowy numer miesięcznika Różaniec, intencja modlitewna na luty dla członków żywego różańca – za osoby konsekrowane i o powołania zakonne.

 6. Caritas Diecezji Kaliskiej zaprasza do zgłaszania się osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, do programu pomocy żywnościowej - FEAD. Pomoc skierowana jest do osób, których dochody na jednego członka rodziny są niskie. Proszę o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej lub za pośrednictwem naszego Parafialnego Zespołu Caritas - do 15 lutego.

 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego i za złożoną ofiarę na kwiaty oraz posprzątanie kaplicy. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła i terenu wokół proszę rodziny mieszkające w Fabianowie przy ul. Szkolnej 32, 34, 36, 47. O posprzątanie kaplicy proszę rodziny mieszkające w Kwiatkowie pod nr 45, 45a.

 8. Polecam nowy numer dwutygodnika Opiekun, w którym min. o mocy sakramentu namaszczenia dla chorych.

 9. Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

ks. Eugeniusz Synowiec – Proboszcz

 
Tu podaj tekst alternatywny