Home Aktualności Ogłoszenia Parafialne

 

 

Parafia Rzymskokatolicka

Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu

Ogłoszenia Parafialne na XII Niedzielę Okresu Zwykłego(23 czerwca 2019)

 

 

 1. W związku z początkiem wakacji, wszystkim uczniom, a także nauczycielom, wychowawcom i katechetom, życzę owocnego i bezpiecznego wypoczynku.

 2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w Mszach św. i procesjach ku czci Najświętszego Sakramentu. Dziś procesja po Mszy św. o godz. 11.00, w dni powszednie po wieczornej Mszy św. W czwartek, na zakończenie Oktawy – Msza św. będzie o godz. 19.00, a po niej – procesja do czterech ołtarzy, które będą usytuowane w granicach cmentarza przykościelnego.

 3. W poniedziałek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. w tym dniu: w Kwiatkowie, o godz. 16.00 i w kościele parafialnym – o godz. 18.00.

 4. Wszystkich lektorów zapraszam na przedwakacyjne spotkanie we wtorek, 25 czerwca, na godz. 19.30 do Domu katolickiego.

 5. W środę, 26 czerwca, zapraszam osoby chore i starsze na Mszę św., która rozpocznie się o godz. 9.00. W czasie Eucharystii będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Po Mszy św. – spotkanie przy stole w Domu katolickim. Proszę osoby, które opiekują się chorymi, o umożliwienie im uczestniczenia w tym spotkaniu. Podczas Mszy św. będziemy modlić się o deszcz.

 6. Zakończenie roku katechetycznego dla naszych przedszkolaków, pięcio- i sześciolatków, będzie w kościele, w piątek, 28 czerwca, o godz. 10.00.

 7. W piątek, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień odpustu w kaplicy w Kwiatkowie. Msze św. w tym dniu: o 17.00 w kościele parafialnym oraz o 19.00 – Suma odpustowa w Kwiatkowie, którą odprawi ks. Piotr Staszak, proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Dębnicy. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 8. Ministrantów zapraszam na zbiórkę w sobotę, 29 czerwca, na godzinę 11.00. Spotkanie będzie w Domu katolickim.

 9. W sobotę przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. wieczorna będzie z tej uroczystości.

 10. Można składać wymienianki na II półrocze. Proszę o wyraźne określenie, przed którą Mszą św. mają być odczytane.

 11. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i piękny przebieg Uroczystości Bożego Ciała: rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie ołtarzy, mieszkańcom Ociąża za przygotowanie asysty, strażakom, dziewczynkom sypiącym kwiatki, ministrantom, obsłudze technicznej. Dziękuję serdecznie także naszym ogrodnikom za ofiarowane kwiaty, które dziewczynki sypią przez całą Oktawę Bożego Ciała.

 12. Dziękuję rodzinom, które wczoraj posprzątały kościół i kaplicę. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę rodziny mieszkające w Fabianowie przy ul. Środkowej 86, 84, 73, 73a. posprzątanie kaplicy proszę rodzinę mieszkającą w Kwiatkowie przy posesji14.

 13. Dziś w całej Polsce – także w naszej parafii – na zakończenie Mszy św. śpiewane są suplikacje – jako akt wynagrodzenia Panu Bogu za profanacje miejsc świętych i przedmiotów kultu, które miały miejsce w naszym kraju w ostatnim czasie.

 14. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

 

ks. Krzysztof Niciejewski

Proboszcz

 

 
Tu podaj tekst alternatywny